Az Origó-Ház programjai igen szerteágazóak, minden réteg megtalálja a saját érdeklődésének leginkább tetsző rendezvényt. Népfőiskolai előadás sorozatunk már eddig is számtalan gondolatot, új ismeretet közvetített a hallgatóságnak. Ebbe az eszmei vonalba jól beleillik az NTDTV önkéntes segítői, Fehérvári Ilona és Ferencziné Nagy Ida által, az Origó-Ház vendégeihez elhozott, csak zártkörűen terjesztett, Free China: The Courage to Believe ( Szabad Kínát: Bátorság a hithez) c. dokumentumfilmje.

Michael Perlman új, tényfeltáró filmjét csak zártkörűen, nem nyilvánosan vetítik, így nagyon örültünk, hogy az Origó-Ház kedves vendégeinek is lehetősége volt az alkotást megtekinteni.

Michael Perlman a „Tibet:Beyond fear” (Tibet: a félelem felett) c. nagysikerű film rendezője, és egyben elkötelezett segítője a tibetieknek. Kean Wong az NTD munkatársa és Michael Perlman közötti beszélgetés során született meg a film ötlete. Arra a gondolatra jutottak, hogy Tibet felszabadításához először Kínát kell szabaddá tenni.  

A film több díjat is elhódított.

Többek között

  •  „A fesztivál legjobbja” a Nemzetközi Szabad Gondolat Filmfesztiválon, Denver 2012. augusztus („Best of the Fest”, Freethought International Film Fesztivál).
  •  
  • Díjazott a Szabad Beszéd Filmfesztiválon, Philadelphia, 2012. május 16. (American Insight Free Speech Film Fesztivál),
  •  
  • A legmagasabb díjat a nemzetközi politikai és kulturális dokumentumfilmek kategóriájában a LA Awareness Filmfesztiválon Los Angelesben 2012. május 6-án, valamint
  •  
  • elnyerte a legmagasabb díjat a 60 percnél rövidebb dokumentumfilm kategóriájában a 45. Houston-i Nemzetközi Világ Filmfesztiválon 2012. április 21.-én.

A vetítés láthatóan mély benyomást tett a nézőkre, és ki-ki vérmérséklete szerint értékelte a látottakat. Benyomásainkat, érzéseinket Fehérvári Ilonával a Falun Dafa magyarországi képviselőjével beszélhettük meg.

A fílm után kötetlen beszélgetés alakult ki, süteményekkel, rágcsálni valóval körítve. Természetesen a CINKE irodalmi kávéház is kinyitott és szebbnél szebb verseket hallgathattunk, mely a Mindenszentek és a Halottak napi megemlékezések köré fonódtak.

Ismét egy igazán tartalmas jó hangulatú estén vehettünk részt! Ez a mondat már frázisnak hangozhat, de aki ide látogat az Origó-Házba, tanúsíthatja, hogy nem így van, hiszen élményekkel, új ismeretekkel gazdagodunk e programokon.